Тикет на денот (петок, 14.10.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Зад нас се европските купови, а нивното продолжение ќе го почекаме две седмици. Сега се посветуваме на клупското натпреварување. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Брентфорд – Брајтон – 2 @ 2.40 во Mozzart

Далеку од тоа дека овој натпревар може лесно да се типува, но дефинитивно ќе биде интересен за анализа. Гостите фантастично започнаа, но малку ги запре поразот од Тотенхем на домашен терен. Вистинска штета за Брајтон, особено после изданието на Енфилд каде што изиграа 3-3 против Ливерпул. Ако го победеа Тотенхем ќе беа на четвротото место, поточно на позицијата која води во ЛШ, но тоа за нив и не е примарна цел. Исто може да кажеме и за Брентфорд, тимот кој е веќе втора сезона во елитата, но и сега се држи баш добро. Во минатата сезона, Брајтон славеше два пати, па сега очекуваме повторно да победат. Наш предлог е 2 со квота 2.40 во Mozzart.

Рајо Валекано – Хетафе – ГГ3+ @ 3.05 во Bet365

Валекано изненадувачки лесно го положи „оружјето“ во Андалузија против Алмерија. Во претпоследното коло имаа среќа против ЕЛче и до победа стигнаа со голот во 95-та минута, буквално во последните секунди. Хетафе лошо започна оваа сезона и во првите четири кола освоија само еден бод, а потоа победија два пати против Сосиедад и Осасуна. Овде веруваме дека ефикасноста нема да изостане, па затоа се одлучивме да типуваме на голови. Наш предлог е ГГ3+ со квота 3.05 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 7.32

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*