Спектакл на „Џузепе Меаца“: Интер – Барселона, ова се можните состави

После репрезентативната пауза вечерва продолжува Лигата на шампионите со натпреварите од групната фаза.

Вечерва не чека и вистински спекал. Дербито се игра на „Џузепе Меаца“ каде што Интер пред своите навивачи ќе ја дочека Барселона. Многумина сметаат дека овој двомеч помеѓу Интер и Барселона може да го одлучи патникот во осминафиналето затоа што е јасно дека покрај Баерн тие се фаворити за следната фаза. Викторија Плзен е веќе отпишана.

После две одиграни кола Интер и Барселона имаат по три бода и вечерашниот дуел им е од голема бажност за двата клуба. Јасно е дека двата тима ќе одат на победа која сигурно многу би им значeла.

Меѓутоа иако Интер игра пред своите навивачи, со оглед на формата Барселона е таа која ја има улогата на фаворит. За викендот Интер беше поразен во дербито од Рома, Барселона во Милано стигна после победа на гости против Мајорка.

Сепак, формата и не мора да значи ништо, во Интер сигурно сакаат нешто да кажат. Барселона исто така ќе сака да се одмазди на „нероаѕурите“ за поразот во полуфиналето во 2010 година. Натпреварот се игра вечерва од 21:00 часот, а каталонскиот „Спорт“ веќе ги објави составите.

Барса има многу проблеми со повредите и Чави ќе мора нешто да комбинира, но сигрно дека ќе истрча со најдобриот состав кој го има на располагање. Експерименти не се очекуваат и од Инзаги. Составите би требало да изгледаат вака:ИНТЕР: Онана, Скриниар, Ачерби, Бастони, Димарко, Думфрис, Барела, Аслани, Чалханоглу, Лаутаро, Џеко.

БАРСЕЛОНА: Тер Штегем Серхи Роберто, Ерик Гарсија, Кристенсен, Маркос Алонсо, Бускетс, Педри, Гави, Рафиња, Дембеле, Левандовски.

НАШ ПРЕДЛОГ:

ГГ @ 1.57 во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*