Натпревар со традиција (28.09.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 22:00 во рамките на колумбиската Примера Б се сретнуваат екипите на Квиндио и Хулиа.

Квиндио е на 1-то место со вкупно 24 бода кои ги имаат освоено преку 7 победи, 3  реми и 3 порази.

Хулиа е на 6-та позиција со 21 бод и учинок од 6 победи, 3 реми и 4 порази.

Овие две екипи во последните седум меѓусебни натпревари играат затворено и неефикасно, поточно на сите тие дуели се постигнуваат по најмногу два погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

0-2 гола @ 1.69 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*