Тикет на денот е-Спорт (21.09.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе ги следиме возбудувањата од ESEA Season 42: Advanced Division – Europe, каде што заврши регуларниот дел од сезоната, а сега ни следи плејофот.

Anonymo – NeedDoctor – 1 @ 1.66 во Bet365

Anonymo со осум победи и четири порази обезбеди место во Upper Bracket, каде што првиот меч го игра против NeedDoctor, кој е вистинско изненадување затоа што славеше на девет пресметки и загуби три за да го освои 14. место на турнирот. Овие екипи досега не се сретнале никогаш, па така ова ќе биде нивни прв меѓусебен дуел, но сепак полскиот состав Anonymo има големо искуство кога станува збор за вакви натпревари и затоа ќе биде наш фаворит. Ние предлагаме 1 со квота 1.66 во Bet365.

Aurora – IntoTheBreach – 1 @ 1.72 во 22Bet

Aurora заврши на 13. позиција со девет триумфи и три порази, додека нивниот денешен противник IntoTheBreach имаше осум победи и четири порази, па може да се каже дека екипите се израмнети по квалитет. За нијанса е подобар составот на Aurora, кој славеше на четири од последните пет пресметки, додека IntoTheBreach победи на три, меѓутоа тоа нема да игра многу голема улога затоа што сè може да се случи за време на средбата. Во секој случај, со оглед на подобрата форма и подобриот пласман во групната фаза, наш предлог ќе биде 1 со коефициент 1.72 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.85

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*