Традицијата вели ќе има голови на двете страни

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес во рамките на 5-от ранг англиски фудбал „Национална лига“, силите ќе ги одмерат Гатешед и Борехам Вуд.

Домаќините моментално го заземаат 21-то место на табелата со 6 бода во првите осум кола, додека гостите се на 5-то место во моментов со 17 освоени бода.

Интересно за овие два тима е што често играат натпревари со многу голови. Па така на последните шест меѓусебни меча секогаш имаше голови на двете страни.

Веруваме дека традицијата ќе продолжи и дека и денес двата тима ќе постигнат најмалку по еден гол.

Наш предлог:

ГГ @ 1.65 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*