Тикет на денот (петок, 16.09.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес има нешто послаба понуда за обложување, а ние ви спремивме одличен дабл-тикет.

Мајнц – Херта – 3+ @ 1.70 во Mozzart

Мајнц игра над сите очекувања од почетокот на сезоната и моментално се наоѓа на шестото место на табелата. Сега на гости им доаѓа Херта, која и оваа сезона ќе има многу проблеми да избори опастанок. Моментално се наоѓа на претпоследното место во лигата и јасно е дека нема квалитет да освојува многу бодови на гостински терен. Сепак очекуваме голема борба и ефикасен  меч, па нашиот предлог е 3+ со квота 1.70 во Mozzart.

Оксер – Лориент – 2 @ 2.70 во Bet365

Оксер оваа сезона конечно се врати во елитата, па јасно е дека целта на овој тим ќе биде да избори опастанок. Во овој момент Оксер се наоѓа на 14-то место. Меѓутоа, овој тим на последните три натпревари доживеа исто толку порази, па јасно е дека формата е во надолна линија. Од друга страна Лориент е најпријатното изненадување од почетокот на сезоната и игра одлично. Поради тоа нашиот предлог е Тип 2 со квота 2.70 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*