Традицијата вели ќе има „дожд“ од голови

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Во заостанатиот натпревар од 2-то коло во хрватската прва лига денес силите ќе ги одмерат Хајдук и Ријека во 16:30 часот.

Домаќинот мометално се наоѓа на 4-то место на табелата со 13 освоени бода, додека гостите се на последното место со само 5 освоени бода.

Овие тимови по традиција играат натпревари со многу голови, па на последните 6 меѓусебни средби имаше 3 и повеќе голови.

Веруваме дека така ќе биде и денес и дека традицијата ќе продолжи, а тоа ќе го наплатиме со добра квота.

Наш предлог:

3+ @ 1.65 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*