Традицијата вели ќе има многу голови

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Во рамките на втората португалска лига денес силите ќе ги одмерат тимовите на Марфа и Порто Б.

Марфа моментално се наоѓа на 9-то место на табелата со седум освоени бода, додека гостите се на шестото место со ист број бодови, но подобра гол разлика.

Овие два тима играат ефикасно, па на претходните осум нивни меѓусебни средби имаше најмалку по три гола на натпревар. Веруваме дека и на денешниот меч ќе биде надмината границата од 3+, а тоа ќе ни донесе добра квота.

Наш предлог:

3+ @ 1.91 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*