Традицијата вели ќе има многу голови

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес во рамките на групната фаза на Лигата на Конференции, силите ќе ги одмерат Молде и Гент.

Ова е прв натпревар го Групата Е каде се среќаваат два тима кои играат отворен фудбал и постигнуваат многу голови.

Молде важи за тим кој има исклучително ефикасен напад и на последните три меча постигна по четири гола.

Гент пак е тим кој игра оворен фудбал и на осум од последните девет меча секогаш постигнуваше,но и примаше најмалку еден гол.

Наш предлог:

ГГ @ 1.61 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*