Тикет на денот (сабота, 23.07.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Од викенд во викенд понудата станува се побогата, па така и изборот на натпревари за тикетот е одличен. За денес решивме да ви претставиме супер дабл со одлична квота.

Илвес – ХЈК – 2/2 @ 2.75 во Mozzart

Илвес игра доста променливо во досегашниот тек од сезоната, па затоа и се наоѓаат на средината на табелата. Во последните пет натпревари овој тим запиша две победи, два порази и едно реми, па слободно може да кажеме дека не се во кој знае каква форма. ХЈК од друга страна со победа над ВПС во последното коло ја прекина  серијата без победи и повторно се доближи до лидерот Купс. Овде очекуваме ХЈК да доминира и да победи без поголеми проблеми. Наш предлог е 2/2 со квота 2.75 во Mozzart.

Хановер – Ст. Паули – 3+ @ 1.62 во Bet365

Хановер го доживеа првиот пораз за новата сезона и тоа во првото коло. Тие имаа тежок натпревар на гости кај Кајзерслаутерн и беа поразени со погодок кој се постигна во последните минути од натпреварот. Ст. Паули прикажа ефикасен дуел и успеа да ги земе трите бода против Нинберг, а познато е дека овој тим ќе се бори за пласман во елитата. Ние овде типуваме 3+ со квота 1.62 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.46

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*