Традицијата „вели“ дека ќе се постигнат најмалку три погодоци!

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:00 во рамките на норвешката елитна лига се сретнуваат екипите на Викинг и Розенборг.

Викинг досега има освоено 21 бод преку 6 победи, 3 реми и 4 порази.

Розенборг во изминатите 11 кола освои 17 бода, а нивниот учинок е 4 победи, 5 реми и 2 порази.

Овие две екипи во последните седум меѓусебни дуели играат секогаш ефикасно и отворено, поточно на тие дуели се постигнуваат по најмалку три погодоци по натпревар, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

3+ @ 1.80 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*