Тикет на денот (среда, 08.06.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес на програмата имаме за нијанса помалку натпревар бидеќи во Лигата на нации се игра само во дивизиите А и Б и тоа сите четири дуели. Ние се потрудивме да направиме комбинација, а ова е нашиот предлог тикет.

Белгија – Полска – 1&3+ @ 2.70 во Mozzart

Бламажата која ја доживеаа Белгијците на стартот на Лигата на нации во дуелот со Холандија, бара хитна реакција. Најдобропласиранта селекција на ФИФА ранг листата изгуби на домашен терен со резутлат од 4-12 и интересен е фактот што тоа е единствен пораз на Белгијците на домашен терен во претходните пет години. Полска од друга страна имаше значително лесен старт и оствари  победа над Велс. Што се однесува до  овој натпревар, Белгија нема избор и мора да победи. Наш предлог е 1&3+ со квота 2.70 во Mozzart.

Шкотска – Ерменија – 1&0-2 @ 3.05 во Bet365

За Шкотите се падна во вода со поразот од Украина во ½ финалето од баражот за пласман на Мундијалот. Се надеваа Шкотите дека после пласманот на ЕУРО ќе можат да се пласираат и на најголемото светско фудбалско натпреварување, но Украина им ги расипа соништата. Ерменија имаше квалификации за настап на СП и долго беа во конкуренција за освојување на второто место, но на крајот завршија како четврти. Ова е натпревар каде што не очекуваме кој знае колку погодоци, а веруваме дека домаќините се далеку поспособни за да постигнат барем еден или два погодоци. Типуваме 1&0-2 гола со квота 3.05 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 8.23

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*