Тикет на денот е-Спорт (05.06.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

ESEA Season 41: Advanced Division – Europe повторно ни се враќа во нашиот тикет и нема да разочара затоа што има богата понуда, а ние го следиме 13. коло од турнирот.

Savage – Royals – 2 @ 1.72 во Bet365

Savage во моментов со четири победи и дури седум порази се наоѓа блиску до зоната за испаѓање, додека Royals е многу подобар и има пет триумфи и четири порази, па го зазема 49. место. Овие тимови го играат првиот меѓусебен дуел, а фаворитската улога ќе ја има Royals, кој запиша две победи на последните пет меча во сите конкуренции. Иако не се за пофалба нивните резултати во последно време, сепак Savage игра уште полошо и славеше само еднаш во истиот период. Наш предлог е 2 со коефициент 1.72 во Bet365.

Heaven and Hell – Levadia – 1 @ 1.30 во 22Bet

Heaven and Hell имаше свои падови и успеси во досегашниот дел од турнирот, па со шест победи и пет порази успеа да се најде на дофат до местата кои водат во плејофот. За разлика од нив, Levadia е блиску до црвената зона, односно таа за испаѓање со четири победи и седум порази. Квалитетот на екипите е јасен, па без сомнеж се очекува убедлива победа од страна на Heaven and Hell. Ние предлагаме 1 со квота 1.30 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.23

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*