Тикет на денот (петок, 03.06.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денешниот ден е одличен во однос на понудата, па се надеваме дека правилно ќе ја искористиме и ќе ја направиме вистинската комбинација. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Хрватска – Австрија – 1 @ 2.00 во Mozzart

Хрватите се навистина во одлична форма и тие немаат пораз на последните девет натпревари, па слободно може да кажеме дека во овој натпревар влегуваат со одлично расположение. На СП во Катар се пласираа како најдобра екипа од групата Х со 7 победи, 2 реми и 1 пораз. Австрија од друга страна во квалфиикациите беа запрени од Велс во рамките на ½ финалето од баражот каде што беа проазени со резултат 2-1, па за жал ќе го пропуштат Мундијалот. Овде Хрватите  се фаворити и веруваме дека ќе победат без поголеми проблеми. Наш предлог е 1 со квота 2.00 во Mozzart.

Шапекоенсе – Лондрина – 1 @ 2.13 во Bet365

Вториот натпревар за денешниот тикет го избравме од бразилската Серија Б кој се игра вечер точно на полноќ. Шапекоенсе имаше амбиции за повраток во бразилската елита, но оваа година тешко дека ќе го остварат тоа со оглед на фактот дека направија многу киксови откако е почната сезоната. Лондрина од друга страна има исто бодови колку и Шапекоенсе, но во последните три натпревари запиша две победи и во моментов се во подобра форма. Сепак поради домашниот терен ние одлучивме да типуваме 1 со квота 2.13 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.26

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*