Тикет на денот (понеделник, 30.05.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Викендот зад нас беше доства возбудлив. Го добивме новиот првак на Европа, а наредните два дена ќе биде тешко да се состави сериозен тикет. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

КТП – Екенас – 1X&0-2 @ 2.65 во Mozzart

Полека преминуваме на пратење на скандинавските лиги. Ова е натпревар од финската втора лига во која се сретнуваат две екипи со големи амбиции. Домаќините собраа седум бода од четири натпревари, а единствено што функционираше по планот е одбраната. Мрежата на КТП се затреси само три пати, а на двата натпревари на домашен терен се уште немаат примено гол. Екенас е подобро пласиран и има три бода повеќе, но и еден натпревар повеќе. Тие се многу поуспешни како домашен тим, додека на гости зедоа само еден бод од два натпревари. Овде предлагаме 1X&0-2 гола со квота 2.65 во Mozzart.

Бран – Мјондален – 1Х&0-2 @ 2.46 во Bet365

Апсолутно дерби од втората лига  во Норвешка се игра во Берген. Бран и Мјондален во претходните сезони играа во елитната серија, но мораше да симнат во понизок ранг. Бран важи за една од најпознатите норвешки екипи, но веруваме дека и едните и другите планираат експресен повраток во елитата. Мјондален е на првото место, додека Бран е со два бода помалку, но и еден натпревар помалку изиграно. Овде предлагаме да изиграте 1X&0-2 гола со квота 2.46 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.52

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*