Тикет на денот (недела, 22.05.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Заклучно со денес завесата ќе се спушти во неколку топ лиги. Се уште некои работи не се јасни, па после денешниот ден ќе имаме јасна слика. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Сасуоло – Милан – 2/2 @ 2.00 во Mozzart

Сасуоло дефинитивно оваа сезона играше тотално непрдвидливо и им зеде бодови на многу силни екипи, но изгуби од многу послаби тимови, па таа нестабилност во играта ги доведе на 11-та позиција што им гарантира единствено опстанок. Милан после долго време е на чекор до Скудето. Нив во најамала рака им треба само еден бод за да бидат новите шампиони во Италија, но веруваме дека нема да остават на случајност и да се коцкаат на овој историски натпревар. Наш предлог е 2/2 со квота 2.00 во Mozzart.

Осасуна – Мајорка – 2 @ 2.15 во Bet365

Осасуна е на средината на табелата и не можат да одат нагоре со оглед на тоа што заостануваат зад Билбао цели 8 бода, а останува само уште еден натпревар. Сепак тие со овој пласман се задоволни бидејќи прироритет им беше опстанокот. Мајорка е се уште математички несигурна и на овој натпревар им треба победа, па на тој начин и следната сезона ќе играат во Ла Лига без разлика на резултатот кој ќе го оствари Кадиз. Веруваме дека гостите на овој натпревар ќе дадат се од себе и дека нема да ја пропуштат оваа шанса. Наш предлог за овој натпревар 2 со квота 2.15 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.30

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*