Тикет на денот (петок, 20.05.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Пред нас е викендот каде што ќе завршат преостанатите четири најјаки лиги, но и многу други. Денес немаме кој знае каква импресивна понуда, но сепак доволно голема за да избереме супер дабл и да ви го претставиме во форма на тикет на денот.

Анталијаспор – Галатасарај – 1Х&ГГ @ 2.15 во Mozzart

Во натпреварот од последното коло на турската Супер лига се сретнуваат Анталијаспор и славниот Галатасарај. За домаќините оваа сезона беше исклучително добра и малку недостигаше за да се пласираат во некој од европските купови. Галтасарај од друга страна буквално ги разочара своите фанови. Иако на почетокот најавија дека ќе се борат за титула од тоа не остана ништо. Во моментов се наоѓаат на делба на 10-то место, а најмногу што можат за оваа сезона е да ја освојат 9-та позиција. Овде домаќинтие веруваме дека ќе останат непоразени и типуваме 1Х&ГГ со квота 2.14 во Mozzart.

Дери Сити – Дандалк – 1&2+ @ 2.15 во Bet365

После фантастичниот почеток на сезоната, екипата на Дери западна во криза. Имено, овој тим е без триумф на последните три натпревари и после два реми резултати сладеваше и вториот пораз каде што минимално беа поразени на гостувањето кај Шамрок Роверс. Дандалк е многу подобар оваа сезона за разлика од лани и моментално се на третото место со заостаток од седум бода зад Дери, но и еден натпревар помалку. Како и да е, овде очекуваме домаќините да доминираат и предлагаме да изиграте 1&2+ со одлична квота од 2.15 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.60

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*