Меѓусебните натпревари им се отворени и ефикасни!

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:30 во рамките на данската втора лига – група елиминација се сретнуваат екипите на Коге и Јамербугт.

Коге е на првото место со вкупно 37 бода и учинок од 9 победи, 10 реми и 10 порази.

Јамербугт е на последната позиција и досега имаат освоено 22 бода преку 6 победи, 4 реми и 19 порази.

Овие две екипи досега се имаат сретнато вкупно три пати и на сите тие три натпревари головите се присутни, поточно се постигнуваат по најмалку три погодоци по натпревар, па ако и денес продолжат така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

3+ @ 1.70 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*