Ако и денес ја испочитуваат традицијата ќе го дуплираме влогот!

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:00 во рамките на италијанската Серија А се сретнуваат екипите на Верона и Торино.

Верона е на 9-то место со вкупно 52 бода и учинок од 14 победи, 10 реми и 12 порази.

Торино е на 10-та позиција со 47 бода кои ги имаат освоено преку 12 победи, 11 реми и 13 порази.

Овие две екипи досега играат без многу голови кога ќе се сретнат меѓусебе, поточно на последните пет натпревари изиграа со најмногу два погодоци по натпревар, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

0-2 гола @ 2.05 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*