Тикет на денот е-Спорт (12.05.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска се играат последните натпревари од петтото коло на PGL Major Antwerp 2022 со што ќе добиеме уштре три екипи кои ќе играат во следната фаза, додека три тима ќе бидат елиминирани.

MIBR – Bad News Eagles – 1 @ 1.90 во Bet365

Уште еден возбудлив меч меѓу екипи кои ќе си го бараат своето место во „legends“, а според нивните досегашни фаворити не може да се каже кој е аутсајдер или кој е фаворит во средбата.

Bad News Eagles е 26. тим во светот и тешко држи баланс на турнирот, односно има две победи и два порази, а главна предност им е тоа што го прилагодуваат својот стил на игра според тој на противникот.

MIBR е 25. клуб во светот, а одигра само еден многу добар меч, но сепак во текот на останатите дуели имаа лоши одлуки и тактички напади, па затоа се во ваква позиција денеска.

Тежок натпревар затоа што ниту еден тим не покажа нешто посебно поради кое би бил фаворит во оваа средба, иако Бразилците понекогаш знаат да покажат квалитет, па затоа ние предлагаме 1 со квота  1.90 во Bet365.

Forze – Imperial – 1 @ 1.40 во 22Bet

Двете екипи ќе мора да се потрудат ако сакаат да обезбедат место во следната фаза, но не се очекуваат изненадувања и Forze ќе биде фаворит во овој меч, иако бразилскиот тим има големо искуство од минатото.

Forze е на 22. позиција во светот и имаа одличен старт со две победи по ред на турнирот, но потоа екипата влезе во кирза и загуби од Vitality и Outsiders, па со тоа сега го ризикува своето место меѓу најдобрите, но од грешките се учи, а ќе видиме во денешниот меч дали ги поправиле истите.

Imperial се наоѓа на 32. место во светот, а на турниров го изненадија Liquid, иако не очекуваше никој со оглед на нивната форма. Сепак, сите се разочараа по поразите од Team Spirit и Bad News Eagles кои ги ставија во незавидна позиција.

Ние мислиме дека рускиот тим ќе ја мине оваа пречка и ќе се пласира во следната фаза, па затоа наш предлог е 1 со коефициент 1.40 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.66

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*