Тикет на денот (четврток, 12.05.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Пред почетокот на викендот, последен во сезоната кога се игра во најјаките пет лиги во Европа, имаме и задоволувачка понуда и во четврток. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Рајо Валекано – Виљареал –  0-2 @ 1.83 во Mozzart

Жолтата подморница има лоша седмица зад себе. Прво беа елиминирани во ½ финалето од ЛШ иако успеаа за само едно полувреме да го надоместат минусот од два гола. Сепак, Ливерпул во продолжението постигна три погодоци и го елиминираше овој тим. Во саботата имаа дерби и во домашната лига против Севиља, па мораа на тој натпревар да се задоволат со бод. Рајо Валекано минатата пролет се врати во елитата и можат да бидат задоволни од повратничката сезона. Очекувањата се дека ќе завршат во средината на табелата, а во претходните четири коло немаат пораз. Наш предлог за овој натпревар е 0-2 гола со квота 1.83 во Mozzart.

Митиланд – Бронби – 1/1 @ 2.35 во Bet365

Бронби се уште е актуелен шампион иако нема никакви изгледни шанси за да ја одбрани титулата. Таа ќе премине во рацете на Копенхаген или Митиланд, а до крајот на сезоната остана уште три кола. Пред оваа рунда, Копенхаген има само бод повеќе од екипата од Хернинг, а најзаслужен за тоа е всушност Бронби кој во неделата успеа да земе два бода од лидерот и тоа со гол во последната минута од натпреварот. Митиланд освои важни бодови во Олборг, а после овој натпревар играат уште со Силкеборг и Рандерс. Ние сметаме дека на овој натпревар без поголеми проблеми ќе победи тимот на Митиланд и типуваме 1/1 со квота 2.35 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.30

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*