Тикет на денот е-Спорт (09.05.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Почнуваме со првото коло од PGL Major Antwerp 2022 Challengers Stage, каде што ќе учествуваат многу популарни тимови од CS:GO.

Imperial – Team Spirit – 2 @ 2.10 во 22Bet

Team Spirit ќе ја има фаворитската улога против бразилскиот тим затоа што го доби минатиот меѓусебен меч со убедливи 2-0. А во прилог на Spirit му оди и тоа што има пет победи по ред во сите натпреварувања, откако ги совлада Endpoint, Anonymo, Bluejays, K23 и Finest, додека Imperial има еден триумф помалку во тој период. Наш предлог е 2 со коефициент 2.10 во 22Bet.

Mibr – Outsiders – 1 @ 2.75 во Bet365

Се очекува возбудлива пресметка меѓу двете екипи кои се во добра форма и имаат по три победи на последните пет меча. MIBR ни е познат на сите по нивните одлични настапи на претхдоните турнири, а одличен беше и во Dallas во текот на минатиот месец, додека Outsiders заигра добро и запиша две победи и еден порази на PGL Major Antwerp 2022: European RMR A. Ние предлагаме 1 со квота 2.75 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3655.77

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*