Тикет на денот (недела, 08.05.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Се надеваме дека денес од широкиот спектар на натпревари ќе ја направиме вистинската комбинација. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Арсенал – Лидс – 1/1 @ 2.05 во Mozzart

Арсенал игра фантастично во последно време и најдобар доказ за тоа ни се резултатите од претходните три кола каде што овој тим запиша три последователни победи и во моментов се на добар пат за да обезбедат пласман во ЛШ. Доколку се случи тоа, слободно може да кажеме дека овој тим ќе си ја исполни својата цел која ја имаше за оваа сезона. Лидс од друга страна се мачи за опстанок и за нив ќе биде неизвесно до самиот крај. Сепак сметаме дека овде нема што да бараат и дека бодовите се за домаќините. Типуваме 1/1 со квота 2.05 во Mozzart.

Атлетико Мадрид – Реал Мадрид – 1 @ 2.37 во Bet365

Атлетико Мадрид во многу лош период запиша негативни резултати. Тие пред самиот крај врзаа два последователни неуспеси, поточно запишаа едно реми и еден пораз, па со тоа го доведоа во прашање пласманот во ЛШ. Реаал Мадрид е новиот шампион во Ла Лига и сега може да влезат порелаксирано во завршницата. Домаќините имаат голем мотив и очекуваме да победат без поголеми проблеми. Типуваме 1 со квота 2.37 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.86

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*