Мирен и неефикасен натпревар во Ла Лига!

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 16:15 во рамките на шпанската Ла Лига се сретнуваат екипите на Атлетик Билбао и Валенсија.

Атлетик Билбао е на 8-та позиција со вкупно 51 бод и учинок од 13 победи, 12 реми и 9 порази.

Валенсија е на 10-та позиција и досега имаат освоено 43 бода преку 10 победи, 13 реми и 11 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат навистина мирно и неефикасно, поточно на тие натпревари се постигнуваат најмногу по 2 погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

0-2 гола @ 1.87 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*