По традиција треба да гледаме уште еден ефикасен натпревар!

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:00 во рамките на данскиот Ландспокал Куп се сретнуваат екипите на Одензе и Сендерјиск.

Одензе во последните пет натпревари запиша четири победи и само едно реми, па во овој натпревар влегуваат со одлично расположение.

Сендерјиск не може да се пофали со добри резултати бидејќи во последните пет натпревари запишаа само две победи, а три пати беа поразени.

Меѓусебните дуели на овие два тима се навистина ефикасни и головите не изостануваат, поточно на последните четири натпревари секогаш е добитен типот ГГ3+, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

ГГ3+ @ 2.20 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*