Погодок на двете страни во англиската ниска лига!

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на англиската национал лига – југ се сретнуваат екипите на Шелмсфорд и Конкорд.

Шелмсфорд е на 19-то место со вкупно 40 бода и учинок од 9 победи, 13 реми и 16 порази.

Конкорд е на 16-та позиција со вкупно 45 бода кои ги имаат освоено преку 12 победи, 9 реми и 17 порази.

Овие две екипи во изминатите четири меѓусебни натпревари секогаш играат со голови, поточно погодок се постигнува на двете страни, па ако и денес биде така ќе наплатиме солидна квота.

Наш предлог:

ГГ @ 1.71 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*