Ако и денес двете екипи постигнат погодок ќе го дуплираме влогот!

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:15 во рамките на португалската прва лгиа се сретнуваат екипите на Визела и Арука.

Визела е на 14-то место со вкупно 29 бода и учинок од 6 победи, 11 реми и 13 порази.

Арука е на 15-то место и досега имаат освоено 27 бода преку 6 победи, 9 реми и 15 порази.

Овие две екипи досега се имаат сретнато три пати и секогаш играат со голови, поточно на тие натпревари се постигнува по најмалку еден погодок на двете страни, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

ГГ @ 2.00 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*