Уште еден мирен натпревар во англиската ниска лига!?

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на англиската Лига 1 се сретнуваат екипите на Ипсвич и Виган.

Ипсвич е на 11-то место со вкупно 65 бода и учинок од 17 победи, 14 реми и 12 порази.

Виган е на 1-то место и досега имаат освоено вкупно 87 бода преку 26 победи, 9 реми и 7 порази.

Овие две екипи досега играат мирно и без многу голови во меѓусебните натпревари, поточно на последните пет натпревари никогаш не се постигнати повеќе од 2 гола, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог:

0-2 гола @ 1.55 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*