Тикет на денот е-Спорт (14.04.2022)

Како за мала промена, денеска се селиме на League of Legends и ви нудиме два натпревари од популарниот е-Спорт, кои се играат на European Masters Spring 2022 – Group Stage.

AGO Rogue – Vitality.Bee – 2 @  1.61 во 22Bet

Почетокот на првото коло од групната фаза ќе го одбележи интересен меч, меѓу две квалитетни екипи кои во претходниот период играа одлично. За нијанса подобар беше Ago Rogue кој запиша пет победи на последните пет дуели, додека Vitality Bee славеше само четири пати. Исто така, овие тимови се соочија само еднаш меѓусебе и славеше Vitality.Bee со 1-0, па затоа наш предлог ќе биде 2 со коефициент  1.61 во 22Bet.

Bisons Eclub – Unicorns of Love SE – 2 @ 1.72 во Bet365

Прва средба меѓу други два квалитетни тима, но фаворитската улога ќе ја добие Unicorns of Love SE бидејќи има пет победи на исто толку дуели во претходниот период, додека нивниот ривал Bisons Eclub славеше само трипати. Овие тимови досега не се сретнале никогаш во историјата, а Bisons ќе се обиде да го изненади фаворитот, иако не се очекува такво нешто. Наш предлог е 2 со квота 1.72 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.76

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*