Неефикасно играат во последните 8 меѓусебни дуели: Ќе продолжат и денес?!

традиција

Денес од 18:00 во рамките на кипарската Прва дизивија – група елиминација се сретнуваат екипите на Никозија и Омониа.

Никозија е на 9-то место со вкупно 26 бода и учинок од 6 победи, 8 реми и 12 порази.

Омониа е на 7-та позиција со вкупно 36 бода кои ги имаат освоено преку 10 победи, 6 реми и 9 порази.

Овие две екипи досега играле неефикасно и веруваме дека ќе изиграат и денес така како што било случај на последните осум дуели.

Наш предлог:

0-2 гола @ 1.68 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*