Тикет на денот е-Спорт (07.04.2022)

DPC South America Div II ќе биде на нашиот репертоар во тикетот од е-Спортот, а повторно ќе понудиме два натпревари.

Wolf Team – Dreamers – 1 @ 1.30 во Bet365

Wolf Team има две победи и два порази по првите четири одиграни кола, исто како и Dreamers, па ова ќе биде тешка пресметка меѓу тимовите кои сè уште имаат шанси за првите две позиции во групната фаза од турнирот. Овие екипи досега не одиграле ниту еден меѓусебен меч, меѓутоа Wolf Team за нијанса беше подобар во претходните средби и доби пет, а загуби четири мапи, додека Dreamers имаат по пет добиени и загубени. Токму поради тоа Wolf Team ќе биде наш фаворит, а ние предлагаме 1 со коефициент 1.30 во Bet365.

Interitus – Ravens – 2 @ 1.83 во 22Bet

Interitus се наоѓа на последната позиција со три порази и само еден триумф, па до крајот на оваа фаза ќе се моли да не заврши на последното место, но следниот нивни ривал ќе биде ептен потежок од досегашните затоа што играат против Ravens, кој славеше на две пресметки, но исто толку загуби. Сепак, Ravens се добри во останатите натпреварувања кои ги играат паралелно со овој турнир, па имаат три победи за разлика од Interitus кој има само една. Наш предлог е 2 со квота 1.83 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.37

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*