Тикет на денот (понеделник, 04.04.2022)

тикет на денот

Ден после возбудливиот викенд и денс пред повратокот на европските купови, се потрудивме да составиме добар тикет. Понудата е сосема задоволувачка денес, а ова е нашиот предлог.

Милан – Болоња – 1&0-3 @ 2.05 во Mozzart

Пред ова коло, Милан имаше три бода повеќе од Наполи, а шест повеќе од градскиот ривал Интер кој има и еден натпревар помалку. Поминаа 11 години од последното Скуде кое слета на Сан Сиро, а делува дека Милан во оваа сезона се најблиску до пехарот. Домаќините знаат да играат на резултат и во претходните три кола победија со минимален резултат. Болоња нема да се бори за опстанок во ова коло што е добра работа, но за жал нема да успеат ниту да излезат во Европа. На овој натпревар типуваме 1&0-3 гола со квота 2.05 во Mozzart.

Митиланд – Силкеборг – 1&2+ @ 2.20 во Bet365

Дуелот помеѓу овие две екипи беше последен во регуларниот дел на шампионатот, а сега и прв во плеј офот на Данска. Митиланд беше на второто место, додека Силкебор на шестото, поточно последното место кое води во доигрување за титула и пласман во Европа. Митиланд во Силкеборг славеше со гол во 93-та минута, но тие бодови не им значеа кој знае колку. Сега се игра во Фарум, па јасно е дека Митиланд ја има улогата на фаворит. Веруваме дека домаќинтие ќе победат на овој натпревар и типуваме 1&2+ со квота 2.20 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.51

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*