Тикет на денот е-Спорт (04.04.2022)

Седмото коло ни е на репертоар денеска во Telialigaen 2022 Srping, при што првите четири екипи играт плејоф, додека следните три тима ќе обезбедат опстанок во лигата.

00Prospects – Apeks Rebels – 1 @ 2.00 во 22Bet

00Prospect запиша шест победи во исто толку одиграни дуели во лигата, па се наоѓа на делба на првата позиција со 777Esports, додека нивни денешен противник ќе биде третопласираниот Apeks, кој има досега четири триумфи и два порази. Дополнително во прилог на 00Prospects им оди тоа што ги добија и двата меѓусебни дуели. Наш предлог е 1 со коефициент 2.00 во 22Bet.

Foxed Gaming – Wizard esports – 2 @ 1.33 во Bet365

Wizard е во подобра позиција од Foxed и сè уште има шанси за место во плејофот, но за тоа им требе победа во денешниот меч. Wizard има три победи и три порази, додека Foxed има два триумфи и четири порази. Овие тимови досега се соочија само еднаш, при што Wizards славеше и сега повторно ќе ја има фаворитската улога. Ние предлагаме 2 со квота 1.33 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.66

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*