Тикет на денот е-Спорт (02.04.2022)

ESL Pro League Season 15 продолжува со натпреварите од групата Д, која е последна и по која ќе бидат познати сите учесници во нокаут-фазата.

Complexity – Evil Geniuses – 1 @ 1.66 во 22Bet

Complexity Gaming може да се надева на чудо за да се искачи во топ-3, па затоа му треба победа против Evil Geniuses кој е отпишан бидејќи запиша три убедливи порази и си го резервираше последното место во групата Д. Овие екипи се соочиле трипати, при што две победи има EG, а само една Complexity, но тоа не значи ништо со оглед на моменталната форма на екипите и распоредот на табелата. Наш предлог е 1 со коефициент 1.66 во 22Bet.

Astralis – Natus Vincere – 2 @ 1.44 во Bet36

Natus Vincere е на првата позиција со три победи од три одиграни меча, додека во чекор ги следи Heroic со исто толку триумфи. NaVi денеска ќе се соочи против Astralis, кој воопшто не е лесен противник и во моментов е во игра за топ-3 позициите. Овие екипи досега одиграа дури 37 натпревари, меѓутоа ние ќе ги погледнеме последните три, каде што NaVi славеше двапати. Ние предлагаме 2 со квота 1.44 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.39

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*