По традиција треба да се постигне погодок на двете страни!

традиција

Денес од 20:45 во рамките на англиската јужна дивизија се сретнуваат екипите на Тивертон и Вестон.

Тивертон е на 12-то место со вкупно 47 бода и учинок од 13 победи, 8 реми и 14 порази.

Вестон е на 5-то место и досега имаат освоено 66 бода преку 19 победи, 9 реми и 9 порази.

Овие две екипи досега во меѓусебните дуели секогаш играат со голови, поточно на тие дуели погодок постигнуваат двете екипи, па веруваме дека и денес ќе ја испочитуваат таа традиција.

Наш предлог:

ГГ @ 1.72 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*