Тикет на денот (понеделник, 21.03.2022)

тикет на денот

Ни следуваат денови со слаба понуда, но во никој случај нема ние да се откажеме од тикетот на денот. Ова е нашиот предлог за денес.

Хапоел Хадер – Хапоел Ерусалим – 2 @ 3.00 во Mozzart

Завршен е првиот дел од првенството во Израел и изиграни се 26 кола во првиот дел, па сега лига се дели на два дела. Хапоел Хадера беа поразени во последното коло од Макаби Тел Авив на домашен терен и паднаа на седмото место. Во овој натпревар влегуваат со лошо расположение откако во последните три кола запишаа три последователни победи. Гостите од друга страна има за што да играат бидејќи мора да обезбедат опстанок. Овде очекуваме Хапоел Ерусалим да победи, а 2 има одлична квота во вредност од 3.00 во Mozzart.

Колчестер – Форест Грин – ГГ @ 1.85 во Bet365

Во последниот натпревар од 38-то коло на англиската Лига 2, Колчестер го дочекува лидерот на табелата, екипата на Форест Грин. Погледот на табелата ни „вели““ дека гостите се апсолутни ф аворити, бидејќи овие две екипи ги делат дури 19 тимови кои се сместени помеѓу нив. Сепак, не е се така едноставно. Форест Грин е во очајна форма и благодарение на бодовната залиха се уште се на врвот на табелата. Колчестер е на долниот дел на  табелата и се уште немаат обезбедно опстанок. Како и да е, овде двете екипи ќе одат на победа и предлагаме ГГ со квота 1.85 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.55

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*