Тикет на денот е-Спорт (21.03.2022)

Два натпревари од Pinnacle III ни доаѓаат во денешниот тикет, а се играат во рамки на Swiss Stage на турнирот, па уште во ова коло ќе добиеме двајца сигурни патници во нокаут-фазата.

Team Finest – Endpoint – 2 @ 1.66 во Bet365

Team Finest има по една победа и еден пораз во воведните две кола, и тоа славеше против Sinners, а загуби од 4glory, додека Endpoint беше подобар од Mad Lions, а потоа немаше решение за расположените Copenhagen Flames. Овие екипи досега немаат одиграни ниту еден меѓусебен меч, меѓутоа со оглед на поголемата репутација на Endpoint и нивните резултати во минатото, наш предлог ќе биде 2 со коефициент 1.66 во Bet365.

Skade – Mad Lions – 1 @ 1.38 во 22Bet

Skade несреќно загуби од Kova, но потоа го поправи лошиот впечаток со убедлив триумф против Tricked, додека нивниот денешен ривал Mad Lions тргна со пораз од EndPoint, по што очекувано славеше против Young Ninjas. Бугарскиот тим има и подобар резултат во меѓусебни средби, односно води со 4-2, па затоа ние предлагаме 1 со квота 1.38 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.29

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*