Bet365 се изјасни: Еве кој има најголеми шанси за титула во ЛШ!

Денес беше извлекувањето за 1/4 финалето на најелитното фудбалско натпреварување, Лига на шампиони. Досега бевме сведоци на неколку изненадувања, но веќе откако ги дознавме паровите за 1/4 финалето, Bet365 понуди коефициенти за титула во ова натпреварување.

Најголеми шанси за пехарот според Bet365 има тимот на Манчестер Сити и за нив коефициентот е 2.87. Второто место е за Ливерпул со квота 3.00, додека на третата позиција се наоѓа тимот на Баерн Минхен со квота 4.00.

Четвртото и петтото место се за Челзи и Реал Мадрид, па за нив коефициентот изнесува 13, односно 15.

Атлетико Мадрид делува како потценет, па коефициентот за тие да освојат пехар е 26. Најголеми аутсајдери се тимовите на Виљареал и Бенфика со квота 101, односно 201.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*