Традиција долга 10 натпревари: Продолжуваат и денес?

традиција

Денес од 19:30 во рамките на германската регионална лига – Запад се сретнуваат екипите на Родингхаузен и Фортуна Дизелдорф Б.

Родингхаузен е на 8-то место со вкупно 41 бод и учинок од 12 победи, 5 реми и 10 порази.

Фортуна Дизелдорф Б е на 9-та позиција со вкупно 36 бода кои ги имаат освоено преку 9 победи, 9 реми и 9 порази.

Овие две екипи во последните десет меѓусебни дуели секогаш играат со голови, поточно на тие дуели се постигнува најмалку по еден гол на двете страни, па ако и денес биде така ќе наплатиме одлична квота.

Наш предлог:

ГГ @ 1.71 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*