Тикет на денот е-Спорт (15.03.2022)

Два натпревари од ESEA Advanced Europe Season 40 ќе бидат во нашиот денешен тикет од е-Спортот, а не се сомневаме повторно дека ќе ви го привлечат вниманието бидејќи станува збор за квалитетни дуели во CS:GO.

Cowana – EC Brugge – 2 @ 2.00 во Bet365

Cowana се наоѓа дури на 39. позиција на табелата со само пет победи и еден пораз по шест одиграни меча, односно далеку зад нивниот денешен противник кој се бори за самиот врв и со осум триумф и два порази се наоѓа на високата седма позиција. Овие екипи досега одиграа само еден меѓусебен дуел, и тоа точно пред една година, а тогаш беше убедлив белгискиот тим со 2-0. Иако Германците сакаат одмазда за поразот, сепак тешко ќе биде тоа против EC Brugge. Наш предлог е 2 со коефициент 2.00 во Bet365.

Fate – Eclot – 2 @ 1.57 во 22Bet

Бугарски FATE игра непредвидливо и знае да ги изненади фаворитите, но дали ќе биде така и денеска ќе дознаеме вечерва. FATE има три победи и три порази, па се наоѓа дури на 64. место, додека Eclot е во топ-20 или поточно на 19. позиција со седум триумфи и четири порази, па затоа ја има и фаворитската улога во денешниот дуел. Тоа што му оди во прилог на тимот од Чешка е нивната актуелна форма со четири победи на последните пет дуели во сите конкуренции, додека на исто толку меча, FATE славеше само еднаш. Ние предлагаме 2 со квота 1.57 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.14

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*