Тикет на денот (петок, 11.03.2022)

тикет на денот

После европските возбудувања се враќаме на домашните натпреварувања. Пред нас е интересен викенд, првенствата влегуваат во завршница, па секој бод е важен. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Сарагоса – Фуенлабрада – T12+ @ 2.20 во Mozzart

На Ла Ромаред доаѓа Фуенлабрада, тимот кој не е во некоја посебна форма. Тие во последните шест кола не знаат за победа и имаат три порази и три реми, па се спуштија до претпоследното место на табелата. Зад нив е само Алкоркон кој повеќе нема шанси за опстанок. Сарагоса врза три победи и во минатото коло успеаа да ја победат Алмерија на домашен терен, а пред тоа слваеа против Спортинг Хихон и Лас Палмас. Овде ние сметаме дека Сарагоса ќе постигне најмалку два гола и типуваме Т122+ со квота 2.20 во Mozzart.

Дармштат – Сандхаузен – 1Х&3+ @ 1.90 во Bet365

Момците од градот покрај Франкфурт сакаат уште еднаш да се обидат во елитата. Претходниот пат се задржаа две сезони, а ова им е петта последователна сезона во Цвајт. Дармштат моментално е втор на табелата, а таа позиција носи директен пласман во најјакиот германски ранг. Сепак, најголемиот предизвик тек доаѓа. Сандхаузен се во серија од шест натпревари без неуспех, со три победи и три реми. Изгледа дека овој тим токму сега влезе во добра серија. Овде имаме комбо тип со супер квота и типуваме 1Х&3+ со квота 1.90 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.18

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*