Тикет на денот (понеделник, 07.03.2022)

тикет на денот

Како и секој понеделник, така и денес понудата е нешто послаба, но тоа не е кој знае каква пречка за да составиме добитен тикет денес. Ова е нашиот предлог.

Нотингем Форест – Хадерсфилд – 0-1 @ 3.13 во Mozzart

Нотингем Форест во рамките на ФА Купот ги елиминираа тимот на Арсенал и Лестер, во претходните две кола, па сметаме дека се фаворити во натпреварот против Хадерсфилд. Гостите од друга странаа играа солидно во рамките на Чемпионшипот и сметаме дека таму ќе се посветат со цел да обезбедат директен пласман во Премиер лигата. Моментално се на второто место, но имаат само еден бод повеќе од Бормут, а дури четири натпревари изиграно повеќе. Овде очекуваме мирен натпревар и предлагаме да изиграте 0-1 гол со квота 3.13 во Mozzart.

Реал Сосиедад Б – Спортинг Хихон – ГГ @ 1.92 во Bet365

Делува дека Б тимот на Реал Сосиедад не е помирен со фактот дека се на долнит дел на табелат и дека можат да бидат елиминирани, па во претходните две кола освоија максимални шест бода. Спортинг Хихон за жал има само една победа во последните пет натпревари, односно во тој временски период останатите дуели ги запиша како пораз. Овде имаме дуел каде што бодовите се потребни на двете страни, па ние очекуваме најмалку по еден гол на двете страни. Типуваме ГГ со квота 1.92 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.01

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*