Мирен и неефикасен натпревар за наплата на ТОП квота!

традиција

Денес од 17:30 во рамките на првата лига на Словенија се сретнуваат екипите на Алумињ и Домжале.

Алумињ е на 10-то место со вкупно 19 бода кои ги имаат освоено преку 4 победи, 7 реми и 12 порази.

Домжале е е на 5-то место со вкупно 33 бода, а нивниот досегашен учинок е 9 победи, 6 реми и 8 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни натпревари играат без многу голови, поточно на нивните натпревар се постигнуваат по најмногу два гола, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

ГГ @ 1.84 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*