Традицијата најавува ефикасен натпревар во италијанската Серија А!

традиција

Денес од 18:00 во рамките на италијанската Серија А се сретнуваат екипите на Рома и Верона.

Рома е на 7-то место со вкупно 40 бода и учинок од 12 победи, 4 реми и 9 порази.

Верона е на 9-та позиција со вкупно 36 бода кои ги имаат освоено преку 10 победи, 6 реми и 9 порази.

Од последните пет меѓусебни дуели на овие две екипи може да забележиме дека нивните натпревари се навистина ефикасни, поточно се постигнуваат по најмалку три гола по натпревар, па ако и денес биде така ќе наплатиме одлична квота.

Наш предлог:

3+ @ 1.80 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*