Традицијата „најавува“ голеада во Бахреин!

традиција

Денес од 15:00 во рамките на 12-то коло од Премиер лигата во Бахреин се сретнуваат екипите на Ал Хала и Ал Рифа.

Ал Хала е на 7-то место со вкупно 10 бода и учинок од 2 победи, 4 реми и 5 порази.

Ал Рифа е на лидерската позиција и досега имаат освоено 29 бода преку 9 победа и 2 реми.

Овие две екипи во изминатите шест меѓусебни дуели играат отворено и ефикасно, поточно на нивните натпревари се постигнуваат по најмалку три гола, па ако и денес биде така ќе наплатиме одлична квота.

Наш предлог:

3+ @ 1.92 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*