Тикет на денот е-Спорт (17.02.2022)

Intel Extreme Masters Katowice Season XVI продолжува со натпреварите од нокаут-фазата, која ќе се одигра пред главниот дел, односно борбата за титулата.

Astralis Talent – Furia Academy– 1 @ 1.53 во 22Bet

Љубителите на CS:GO ќе можат да уживаат во првото дерби од денешниот тикет, меѓу Astralis Talent и Furia Academy, кои одиграа два меѓусебни дуели, а резултатот е 1-1. Astralis за нијанса е подобра кога би ја погледнале генералната форма затоа што има три победи на последните четири натпревари, додека Furia има само еден триумф, па затоа наш предлог е 1 со коефициент 1.53 во 22Bet.

Team Liquid – Faze Clan – 2 @ 1.57 во Bet365

Без дилеми фаворит во дуелот ќе биде FaZe Clan, кој гази сè пред себе и има пет победи по ред во сите конкуренции, а исто така доминира и на дуелите против денешниот противник, кој го совлада веќе 17 пати, а загуби само 10 меча. Дури четири победи оствари FaZe во последните пет меѓусебни дуели, па затоа ние предлагаме 2 со квота 1.57 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.40

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*