Ќе го дуплираме влогот ако ја продолжат традицијата!

традиција

Денес од 16:00 во рамките на Ботола Про лигата од Мароко се сретнуваат екипите на Коурибга и Раја Казабланка.

Корибга е на 12-то место со вкупно 18 бода и учинок од 4 победи, 6 реми и 6 порази.

Раја Казабланка е на 2-та позиција со освоени 30 бода преку 8 победи, 6 реми и 2 порази.

Овие две екипи во изминатите седум меѓусебни дуели успеваат да постигнат најмалку по еден гол, па ако и денес биде така ќе наплатиме одлична квота.

Наш предлог:

ГГ @ 2.05 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*