Тикет на денот (недела, 13.02.2022)

Денес има голема понуда за обложување, а ние ќе ви помогнеме во изборот и ќе ви предложиле добар тикет.

Мец – Марсеј 2 @1.65 во Mozzart

Фудбалерите на Мец ги очекува грчевита борба за опстанок и во моментов се наоѓаат на 18-то место на табелата. На последните пет меча Мец оствари само една победа, па тимот се наоѓа во лоша форма. Сега на гости им доаѓа Марсеј кој е во добра форма и се наоѓа на второто место на табелата. Мец сигурно нема лесно да се предаде, но квалитетот и традицијата се на страната на гостите. Нашиот предлог е Тип 2 со коефициент 1.65 во Mozzart.

Милан – Сампдорија 1 @1.40 во Bet365

После победата над градскиот ривал Милан рамноправо се врати во борбата за Скудетото и со триумф на овој меч има можност да избие на врвот на табелата. „Росонерите“ и против Лацио во Купот покажаа дека се во одлична форма и тешко дека ќе ја пропуштат оваа шанса. Сампдодија се засили во зимскиот преоден рок и минатото коло конечно се врати на победите со висока победа над Сасуоло и моментално е надвор од опасната зона. Сепак тешко дека ќе дојде до бод на ова гостување. Нашиот предлог е Тип 1 со коефициент 1.40 во Bet365.

Сасуоло – Рома ГГ @1.54 во Mozzart

Ова е еден од најинтересните дуели во Серија А ова коло бидејќи двата тима играат отворен фудбал и „топло-ладно“ оваа сезона.  Ова е последна шанса за Рома да се приклучи кон врвот на табелета, па сигурно ќе биде пред императив победа.  Меѓутоа, „волчицата“ по традиција игра лошо на ова гостување, а Сасуоло е одличен домаќин. По традиција играат натпревари со многу голови, па нашиот предлог е ГГ со коефициент 1.54 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*