Тикет на денот (сабота, 12.02.2022)

Денес има голема понуда за обложување, а ние ќе ви помогнеме во изборот и ќе ви предложиле добар тикет.

Хал Сити – Фулам 2,2+ @2.10 во Mozzart

Фулам игра одлично оваа сезона во Чемпионшип и е се поблиску до враќање во Премиер лигата. Фулам е во одлична форма и на последните шест меча запиша пет победи, па сигурно е фаворит на овој  меч. Го имаат најдобриот стрелец во првенството, но до крајот има уште многу натпревари, па не смее да се опушти и мора да продолжи со победите. Хал се наоѓа во долниот дел од табелата, но се уште не се загрозени со испаѓање. Сепак не смеат да бидат опуштени, па ќе направат се за да дојдат барем до бод на овој меч. Веруваме дека Фулам ќе победи со најмалку два гола, па нашиот предлог е Тип 2 и 2+ со коефициент 2.10 во Mozzart.

Наполи – Интер ГГ @1.80 во Bet365

Големо дерби во Серија А помеѓу два клуба кои се борат за Скудетото. Интер после поразот во градското дерби нема право на кикс, па ова за тимот на Инзаги е можеби најваниот дуел сезонава. Од друга страна Наполи доколку победи ќе биде во одлична позиција за Скудетото. Двата тима играат напаѓачки фудбал, па очекуваме возбудлив дуел со голови на двете страни. Нашиот предлог е ГГ со коефициент 1.80 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*