Тикет на денот е-Спорт (12.02.2022)

CBLOL 2022 Split 1 денеска продолжува со неколку натпревари, а ние ќе ви понудиме два во нашиот тикет од е-Спорт. Првите шест тима во групната фаза ќе обезбедат место во плејофот, додека останатите ќе го завршат натпреварувањето.

Loud – Pain Gaming – 1 @ 1.53 во 22Bet

Бразилското дерби меѓу Loud и Pain Gaming е важно за двете екипи затоа што Loud има можност да направи чекор кон местата кои водат во полуфинале, додека Pain Gaming сака триумф за да се приклучи во топ-6 на табелата. Овие екипи добро се познаваат бидејќи досега одиграа пет меѓусебни меча, а резултатот е 3-2 за Pain Gaming, меѓутоа наш предлог е 1 со коефициент 1.53 во 22Bet.

Netshoes Miners – KaBuM! – 2 @ 1.40 во Bet365

KaBuM! досега има само еден пораз и дури пет победи, па така се наоѓа во трка со Furia за првата позиција во групната фаза, додека Miners во моментов е на делба на петтата позиција со Loud и има три триумфи и исто толку порази. Резултатот меѓу тимовите е 1-1, а последните натпревари ги одиграа во период од јуни до јули. Сепак, KaBuM! е во одличен ритам и пол-позиција, па затоа предлагаме 2 со квота 1.40 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.14

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*